8 Mayıs Koronavirüs Tablosu

Her gün akşam saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından hazırlanan koronavirüs ile ilgili günlük verilerin yer aldığı raporun en anlaşılır hali
0
450
8-mayis-koronavirus-tablosu

Aralık ayı itibari ile dünya gündemine düşen ve kısa bir süre sonra Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs ailesine bağlı covid-19 virüsü tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Ülkemizinde etkilendiği bu salgın felaketi ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığınca her gün açıklamalar ile çeşitli tedbirler hakkında bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Ülkemiz Türkiye’de ilk vakanın çıkış tarihi olan 11 Mart tarihinden bu yana her gün düzenli olarak akşam 19:00 ile 20:30 arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından koronavirüs tablosu açıklanmaktadır. Açıklanan tabloda günlük test sayısı, vaka sayısı, entübe hasta sayısı, iyileşen hasta sayısı, vefat eden kişi sayısı gibi çeşitli veriler yer almaktadır.

8 Mayıs 2020 Koronavirüs Tablosu

8-mayis-korona-tablosu

8-mayis-korona-tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı tabloya göre 8 Mayıs için 33.687 test yapılırken 1848 kişinin testi pozitif sonuç çıkmış olup 48 kişi vefat etmiştir. İyileşen hasta sayısı ise 3412 oldu. Toplam test sayısı 1 milyon 299 bin bandına yaklaşırken toplam vefat sayısı 3.689 kişiye çıktı. Toplam iyileşen hasta sayısı ise 86.396 oldu. Açıklamalarında düşüşün olduğunu belirten bakan Koca, bu fırsatı değerlendirmeli ve tedbirleri elden bırakmamalıyız dedi.

 

BİLGİLENDİRME METNİ

Sayfamızı takibe alarak her gün düzenli bir şekilde koronavirüs tablosu ile ilgili bilgiye ulaşabilir, verileri takip edebilirsiniz. Bunun için instagram sayfamız, twitter sayfamız, facebook sayfamız yayında olup ayrıca forum kısmından sitemize üye olarak takibinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle