Akbank İhtiyaç Kredisi

Türkiye'nin önde gelen büyük bankalarından biri olan Akbank'ın müşterilerine sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi ile ilgili detaylar sayfamızda
0
375
akbank-ihtiyac-kredisi

İhtiyaç Kredisi

Günümüzde birçok konuda ihtiyaç duyduğumuz alımlar oluyor. Genellikle maddiyata dayalı problemler nedeniyle de ihtiyaçlarımızı karşılamakta zorluk çekebilmekteyiz. Bu noktada birçok kişinin başvurduğu konu ise neredeyse tüm bankaların oluşturmuş olduğu ihtiyaç kredisi kampanyalarıdır. Bu kredi kampanyaları genellikle düşük limitli, belge istenmeyen ve kısa süreli ihtiyaçların giderilmesi için verilen nakit miktarlarıdır. Bankaların müşterilerine sunmuş oldukları ihtiyaç kredilerinde çeşitli faiz ve vade oranları ile verilecek kredi limitlerinde farklılıklar bulunmaktadır. Bu yazımızda Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu ihtiyaç kredisini detayları ile inceleyeceğiz.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank’ın müşterilerine; şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi sloganı ile oluşturmuş olduğu bu kredi kampanyasında 60 aya kadar vadeli olacak şekilde en fazla 10.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi vermektedir. Sigortalı ve sigortasız olarak iki seçenek halinde sunulan bu kredi kampanyasında çekeceğiniz kredi eğer sigortalı ise %1,45 ile %1,47 arasında vadeye göre değişen faiz oranı ile verilmektedir. Eğer sigortasız alacaksanız krediyi vade süresine göre %1,50 ile %1,52 arasında faiz oranı ile kredi çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Şartları ve Gerekli Belgeler

İhtiyacınızı gidermek için kredi almanız gerekiyorsa ve Akbank’ı tercih ediyorsanız sağlamanız gereken koşullar ile vermek zorunda olduğunuz birtakım belgeler bulunuyor. Öncelikle kredi çekebilmek için 18 yaşından büyük olmanız ve banka kredi notu konusunda olumsuz sonuç çıkmaması gerekiyor. Bu şartı sağlıyorsanız eğer gerekli olan belgelere baktığımızda;

  • Vatandaşlık numaranızın yer aldığı nüfus cüzdanı veya pasaport,
  • İkamet belgesi,
  • Gelir belgesi

İstenilen belgeler arasında yer almaktadır.

Kredi başvuruları genellikle iki iş günü içerisinde cevaplanır. Genellikle müşteri profiline göre ihtiyaç kredisi belirlenir. Eğer iyi bir bankacılık profiline sahipseniz 10.000 TL üstü de bir tutarı kredi olarak çekebilme şansına sahipsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

Almak istediğiniz ihtiyaç kredisi için Akbank birçok seçenek sunmuştur. Banka şubesine gitmeden;

  • Akbank internet sitesi kredi başvuru sayfası,
  • Akbank mobil bankacılık uygulaması,
  • Kredi ekspress hattı,
  • SMS bankacılığı,
  • ATM bankacılığı gibi kanallar üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

 

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle