Akbank Konut Kredisi

0
554
akbank-konut-kredisi

Son bir iki senedir emlak – konut sektöründe yaşanan sıkıntılar karşısında hükümet yeni bir karar alarak kamu bankalarında konut kredisi almak isteyenler için kredi faiz oranlarını %0,99’a çekmişti. Piyasanın yeniden canlanmasına sebep olan bu hamle özel sektör bankalarına da yansımış durumda. Ülkemizin en büyük bankalarından biri olan Akbank’ta müşterilerine özel hazırlamış olduğu konut kredisi kapsamında faiz oranlarını %0,99’a çekerek ev sahibi olmak isteyenler için oldukça avantajlı seçenekleri sunmuş durumda. Yapımı süren ya da satışa hazır konumdaki bir evi almak isteyenler için Akbank’ın hazırlamış olduğu kredinin detaylarına bakacak olursak;

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Hayalindeki eve kavuşmak için kredi ile alım gerçekleştirmek isteyen ve bu konuda Akbank’ı tercih edecek kişiler için konut kredisi faiz oranları %0,99’dan başlayıp çekilen kredi miktarı ve vade sayısına göre artış göstermektedir. 10.000 TL ile 1.000.000 TL arasında çekilebilen kredi için 120 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Faiz oranları en fazla %1,03 oranına kadar çıkabilmektedir. Bu da özel müşterilere sunulan 1 milyon TL üstü kredi seçeneklerinde aktif olmaktadır.

Akbank Konut Kredisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu konut kredisi için birçok farklı alt başlık halinde kredi paketleri bulunmaktadır. Bu nedenle kredi çekecek kişilerde sıkça merak edilen sorular oluşmaktadır. Bu soruların bazılarını kısaca cevaplamak gerekirse;

En çok gelen sorular arasında kimlerin konut kredisi kullanabileceği yönünde oldu. Akbank’tan konut kredisi almak isteyen kişilerin en az 23 en fazla 65 yaşında olması şartı bulunmaktadır. Kredi notu ve ödeme istihbaratında olumsuzluk bulunmayan kişilerin kredi başvuruları gözden geçirilir.

Konut kredisi alırken yaşınız ile vade sayısının toplamı 70 rakamını geçmemesi de önemli bir kriterdir. Örneğin 63 yaşında iseniz en fazla 7 yıla yayılabilecek şekilde vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bu yüzden krediye başvuracak kişinin yaşı önemli bir detay olarak ön plana çıkmaktadır.

Bir başka soru ise konut kredisi alabilmek için en az gelirin ne kadar olduğu sorusu oldu. Bir kişinin konut kredisinden faydalanabilmesi için yaşadığı hanedeki kişilerin gelirinin ortalamasının 1000 TL’den düşük olmaması şartı yine banka tarafından aranılan ve dikkate alınan bir koşul olarak ön plana çıkmaktadır. Son olarak bir başka soru ise çekilen konut kredisi alınmak istenen evin yüzde kaçına denk olmaktadır. Eğer ki alabileceğiniz bir ev 100.000 TL fiyata sahipse sadece %80 bedeline karşılık kredi verilmektedir. Yani 80.000 TL olarak kredi çekebilmektesiniz.

Akbank Konut Kredisi Paketleri

Akbank müşterilerinin almak istedikleri evin durumuna göre çeşitli konut kredisi kampanyaları oluşturmuş durumdadır. Aşağıdaki listede yer alan kredilere uygun bir ev seçtiğiniz zaman yine uygun olan kredi paketinden yararlanabilirsiniz. Akbank müşterilerinin yararlanabileceği konut kredisi paketlerine baktığımız zaman;

 • Sabit faizli konut kredisi,
 • İndirimli konut kredisi,
 • Ara ödemeli konut kredisi,
 • Dönem ödemeli konut kredisi,
 • Artan ödemeli konut kredisi,
 • Balon ödemeli konut kredisi,
 • Yeni evim konut kredisi,
 • Borç transferi konut kredisi,
 • Peşinatsız konut kredisi,
 • Kentsel dönüşüm konut kredisi,
 • Masrafsız konut kredisi,
 • Anlaşmalı konut kredisi

Olarak birçok seçenek ile müşterilerine geniş bir yelpazede hizmet verilmektedir.

Akbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev almak için kredi ihtiyacınız varsa ve bu ihtiyacınızı gidermek için Akbank Konut Kredisi kampanyasından yararlanmak istiyorsanız başvuru yapabileceğiniz iki kanal bulunmaktadır. İlk olarak size en yakın Akbank şubesine giderek konut kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. İkinci seçenek ise Akbank mobil bankacılık uygulamasını indirerek müşteri hesap bilgileriniz ile oturum açın. Oturumunuzu açtıktan sonra krediler başlığında konut kredisini seçerek tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun ve kredi başvuru sürecinizi başlatın.

Avatar

Yorum Yap