ATM’de Kart Sıkışınca Ne Yapılmalı?

Birçoğumuzun başına gelen talihsiz durumlardan biri de banka işlemleri için ATM cihazına yerleştirdiğimiz kartın ATM cihazı tarafından yutulmasıdır. Peki böyle bir durumda ne yapılmalı
0
59
atm-kart-sikismasi

Elektronik eşyalar, elektronik makineler çıktığından beri hayatımız oldukça kolaylaştı. Ancak bazı zamanlarda hiç hoşlanmayacağımız durumla ya da durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bankalara gidip saatlerce sıra beklemek yerine ATM’lerde gerçekleştiririz yapacağımız bazı işlemleri. Ancak ATM’lerde sonucunda elektronik bir makine olduğundan dolayı bozulabilir ya da kartımızı yutabilir. Eğer ATM kredi ya da banka kartınızı yutarsa ya da kartlarınız sıkışırsa olduğunuz yerden ayrılmadan hangi banka ise direk müşteri temsilcileri ile iletişime geçmek zorundasınız. Ancak gece saatlerinde bu olay başınıza geldiğiniz de sakın telaş yapmayın onu da halledebilirsiniz. Sıkışan kartınız az da olsa görünüyorsa ancak alamıyorsanız sakın almaya çalışmayın. Almaya çalıştığınız sırada kartınız zarar görebilir.

ATM’de Kartınız Sıkışınca Yapacağınız Bazı Şeyler

İşlem yaptığınız sırada kartınızı atm yutabilir ya da kartınız atm ye sıkışabilir. Sakın telaş yapmayın bu sorun herkesin başına gelebilir. Elbet bu sorunun da çözüm yolları bulunmaktadır. Öncelikle telaş yapmayıp hangi bankanın ATM’sinde bu sorun ile karşılaştıysanız o bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yere o bankanın şubesi yakınsa bankaya gidip yetkililere söyleyip yardım alabilirsiniz. Bankaların mesaisi sona erdikten sonra ya da gece yarısında bu durumla karşılaştıysanız eğer o bankanın müşteri hizmetlerini aramanız ve durumunuzu anlatmanız yeterlidir. Çünkü bankaların müşteri hizmetleri bizlere daha iyi olanak sağlamak için 7/24 çalışmaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda telaş yapacağınızdan dolayı biz size bazı bankaların müşteri numaralarını kaydetmeniz için size söyleyelim.

Deniz bank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 0 800

Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 25 25

Finansbank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 0 900

Garanti bankası müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 0 338

Halk bank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 0 400

ING bank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 0 600

Şeker bank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 78 78

İş bankası müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 02 02

Yapı kredi bankası müşteri telefon numarası: 444 04 44

Size verdiğimiz telefon numaralarından hangi bankanın ATM’de iş yapıyorsanız eğer o numarayı arayarak yanınıza yetkili birinin gelmesini söyleyin ve yetkili gelene kadar olduğunuz yerden sakın ayrılmayın.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle