ATM’den Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Bankaların ATM cihazlarından çekilen para için belirli limitler bulunmaktadır. Lakin bu limit her zaman yeterli olmayabilir. Nasıl arttırılır konusunda yapmanız gerekenler...
0
56
atm-para-cekme-limiti-arttirma

Bankaların şubelerinden başka ATM‘leri olmadığı yıllarda para çekmek, para yatırmak gibi birçok işlemi gerçekleştirmek için bankaya gidip saatlerce sıra bekleyip işlemimizi gerçekleştirmeye çalışırdık. Ancak her şeyin daha da kolaylaştığı bu günlerde onca sıra beklemenize gerek kalmadan belli yerlerde olan ATM’lere gidip işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

ATM’de Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Gittiğiniz alışveriş merkezlerinin, hastanenin veya kafenin yanı kısacası her olduğunuz yerlere yakın şekilde ATM’ler bulabilirsiniz. Hafta sonları bankalar kapalı olduğundan acil ihtiyacınız olsa bile ne para çekebilir ne de para yollayabilirdiniz. Günümüze hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin bu tür işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. ATM den işlem yapmanız için belli saat aralıkları bulunmadığından gecenin bir vaktinde bile istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. ATM’lerden para çekmenin belli bir limiti olduğundan çoğu kişi ihtiyacı olduğu miktarı hesabından çekememektedir. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler içinde çözüm yolları üretilmiştir. İsterseniz günlük para çekme limitinizi arttırabilirsiniz. Bankadan bankaya günlük para çekme limitinin değiştiğini de bilmekteyiz. Bazı bankalar 1000 lira verirken bazı bankalar 3000 liraya kadar günlük para limitinizin olmasına olanak sağlar.

Hangi bankanın müşteriyseniz o bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kendileri ile irtibata geçebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda o bankaya gidip yetkili kişilerle irtibata geçerek günlük para çekme limitinizin arttırılmasını söylemek zorunda kalabilirsiniz.

Bazı bankaların günlük para çekme limiti şöyledir:

Ziraat bankasının günlük para çekme limiti: 1.500 TL olarak verilmektedir.

Türkiye İş bankasının günlük para çekme limiti: 1.500 TL olarak verilmektedir.

Yapı kredi bankasının günlük para çekme limiti: Müşterilerine göre değişmektedir. Örneğin; maaşlı müşterilere 1.500 TL, kişisel bankacılık müşterisi ise 3.500 TL olarak belirlenmiştir.

Vakıf bank bankasının günlük para çekme limiti: 1.500 TL olarak verilmektedir.

Garanti bankasının günlük para çekme limiti: İşlemlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; mevduat hesaplı kartınızdan 2.000 TL, Kartsız işlem yapılacaksa eğer 3.000 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank bankasının günlük para çekme limiti: 1.500 TL olarak verilmektedir.

QNB Finans bankasının günlük para çekme limiti: Müşterilerine göre limit miktarı değişmektedir. Maaşlı müşteri ise 1.500 TL, En para müşterileri ise 7.000 TL olarak belirlenmiştir.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle