Bayram İkramiyeleri 17 – 29 Temmuz Arasında Ödenecek

12 milyon emeklinin beklediği bayram ikramiyesi müjdesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından duyuruldu.
0
137
emekli-ikramiyesi

Kurban Bayramına kısa bir süre kalırken 12 milyon emeklinin beklediği bayram ikramiyesi müjdesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından duyuruldu. 12 milyon emeklinin bayram ikramiyesi 17 ile 29 Temmuz arasında ödeneceğini belirtti.

Koronavirüs Nedeniyle Zamana Yayıldı

Ülkemizde halen etkisini yoğun bir şekilde hissettiren koronavirüs salgınından etkilenilmeyi azaltmak ve tedbir önlemlerini koruyabilmek için emekli ikramiyeleri bayram öncesinde tamamlanmak koşuluyla 12 günlük süreye yayıldı. Emekli sayısı ile verilen tarihe bakıldığı zaman her gün ortalama 1 milyon emeklinin maaşı ödenecek.

SSK Emeklileri ve Bağkur Emekli İkramiyeleri Farklı Tarihlerde

17 Temmuz itibari ile başlayacak olan emekli ikramiye ödemeleri için SSK emeklisi olan kişilerin ikramiye ödemeleri 17 – 26 Temmuz arasında ödenecek. Bağkur emeklilerin ödemeleri ise 25 – 28 Temmuz tarihlerinde ödemeleri gerçekleştirilerek ödemelerin tamamı tamamlanacak.

Ağustos Ayı Ödemelerine Göre Günlere Bölünecek

Bu sene Kurban Bayramının ağustos ayına denk gelmesi, ağustos ayında emekli maaşlarını alan emekliler için farklılık durumu oluşturdu. Bakan tarafından yapılan açıklamaya göre; maaşını ayın 1 ve 2. Gününde alan kişiler için 28 Temmuzda ödeme yapılacak. Ayın 3, 4 ve 5. Gününde ödeme alanların ise 29 Temmuzda aylık fark ödemeleri bayram ikramiyelerin üzerine eklenerek ödeneceği açıklandı.

Son olarak açıklamalarını tebrik mesajıyla sonlandıran Zehra Zümrüt Selçuk; emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini açıklayarak Kurban Bayramı için; “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleriyle birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum” ifadelerini kullanarak açıklamasını tamamladı.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle