Bitcoin’de Yükseliş Devam Ediyor

Kripto paraların en büyüğü olan Bitcoin 7500 dolar direncini aşarak piyasalarda işlem görüyor. Analistlere göre 8000 bin dolar direncini aşmaya çalışacak.
0
548
bitcoin-yukseliste

İki hafta öncesinde bile 33 – 39 bin TL arası bir fiyattan satış gören kripto para birimi olan Bitcoin, bu yazının yazıldığı sıra olan 24 Nisan 2020 tarihinde piyasalarda 7500 dolardan yani 52,700 TL bandında işlem görüyor. Direnç destek noktalarını oldukça kolay bir şekilde aşan kripto paranın etkileri alt birimlere de etkili. Birçok alt kripto para birimlerinde de yükseliş durumu gözleniyor. Birçok analiste göre 8 bin dolar seviyesini test edecek olan kripto paranın geçici mi yoksa bu süreçten sonra önemli bir durum olmadığı sürece 7500 direncinin üstünde mi kalacağı konusunda fikir birliği sağlanmış durumda.

Bitcoin Yükselmesinin Sebebi Nedir?

Mayıs ayında gerçekleşecek olan Halving işleminin kripto para fiyatlarında yükselişe neden olduğu birçok analist tarafından dile getirilen bir görüş. Çok fazla dillendirilmese de Koronavirüs salgının neden olduğu endişe ve korku ortamı insanların para alışkanlıklarını da değiştirdiği için fiyat artışlarını etkilediğini savunanlar olduğunu biliyoruz. Lakin genel görüş halving işlemi ile alakalı bir yükselişin söz konusu olduğu yönünde.

Halving Nedir?

Kripto para piyasalarını yakından takip edenlerin sıkça duyduğu terimlerden biri olan Halving, yarılanma anlamına gelir. Bilindiği üzere kripto paraları blok zincir ağına bağlı yapılardır. Bu ağlarda yapılan işlemler madencilik olarak adlandırılır ve madencilik işlemlerinde başarılı olan sonuçlar dahilinde kazım yapan madenciler ödül kazanır. Bitcoin için mayıs ayında yarılanma işlemi gerçekleştirilecek.

 

BİTCOİN FİYATLARI

 

Avatar

Yorum Yap