Borç Transferi Nedir?

Birçok bankadan farklı farklı kredi kartı kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Kullandığınız bütün kartların borçlarını ayna ödemek zorunda kaldığınızda bir çözüm yolu arayabilirsiniz.
0
55
borc-transferi-nedir

Borç Transferi Nedir? Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Maddi durumunuzdan dolayı birçok bankadan farklı farklı kredi kartı kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Kullandığınız bütün kartların borçlarını ayna ödemek zorunda kaldığınızda bir çözüm yolu arayabilirsiniz. Hangi bankaya ne kadar kredi borcum var ya da hangisini ödedim ödemedim gibi düşüncelerle boğuşmak yerine bütün borçlarınızı tek bir bankanın çatısı altında toplamanıza borç transferi denmektedir. Bu şekilde borçlarınızı daha düzenli ve kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bütün borçlarınızı topladığınız banka size uygun bir ödeme planı ayarlar.

Borç Transferi Kredisinin Yapılma Koşulları Nelerdir?

Genel kredi kartlarınızın borçları ve çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredisinin borçlarını kapsayabilir. Bazı bankalar borç kredilerinin tamamını değil yarısını almayı kabul eder. Borcunuzun yarısını o bankaya bir diğer yarısını da başka bankaya transfer ederek ödemeniz bazı karışıklıklar yaşamanıza sebep olur. Bu yüzden bütün borçlarınızı transfer edebileceğiniz bankaların hangileri olduğunu araştırıp daha sonra karar vermeniz sizin için daha yararlı olur.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzden bankaların hemen hemen hepsi borç transfer kredisi işleminin yapılmasına izin vermektedir. Bu bankalardan bazıları; Akbank, Vakıfbank, Garanti bank, Finansbank, Denizbank, ING Bank vb. bankalardır.

Borç Transferinin Bireyler İçin Avantajları Var Mıdır?

Borçlarını farklı farklı bankalardan yapmayan çalışan kişi için oldukça zaman alıcı bir işlemdir. Oysaki bütün kredi borçlarını tek bir banka çatısı altında topladığı için vakit kaybı yaşamaması önemli bir etkendir.

Borç Transferinin Bankalar İçin Avantajları Var Mıdır?

Borç transferi yapan bankalara müşteriler geldikçe bankanın müşteri sayısının artması banka için genel avantajlardan biridir. Çünkü bir kişinin 5 farklı bankadan kredi kartı borcu varsa ve bütün borçlarını bir bankada topladığı zaman dört banka müşteri kaybetmiş oluyor. Bu yüzden bankaların geneli borç transferi işlemini gerçekleştirir.

Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Borçlarını bir banka altında toplayarak borç transferi yapmak istediğini bankaya bildirir. Kişinin borçlarını transfer etme başvurusu kabul edilen müşteri toplu kredisini çekerek taksitlere böler. Bu durum ilk ay gelen kart ekstrelerine yansımamaktadır. Daha sonraki aylarda bu durumu ekstrelerinizden takip edebilirsiniz.

Avatar

Yorum Yap