Cem Uzan: Kripto Paranın Merkezi İzmir Olacak

Genç Parti'nin eski lideri ve Fransa'da yaşayan siyasetçi Cem Uzan, Twitter'dan vaatlerini sıraladı. İzmir, kripto paranın merkezi olacak dedi.
0
164
cem-uzan

2000’li yılların başında çılgın vaatleri ve seçimlerde barajın bir tık altında kalarak Türk siyasetine damga vuran ve hakkında açılan davalar nedeniyle 2010 yılından beri Fransa’da yaşayan iş adamı ve siyasetçi Cem Uzan, bugün yapılan Genç Parti’nin genel kongresi sonrası twitter hesabından seçilmeleri halinde yapacakları vaatler ile ilgili bir dizi mesaj yayınladı. Yayınlardan mesajlardan birisi ise kripto paralar ile alakalıydı.

Kripto Paranın Merkezi İzmir Olacak

Yayınladığı mesajında kripto paraların geleceğin para birimi olduğunu belirterek, kripto para ile ilgili çalışmaların yapılacağı ve bu çalışmaların merkez üssünün İzmir olacağını belirten tweetinin ardından Borsa İstanbul sonrasında bir farklı borsanın merkezi ise Diyarbakır olacağını belirtti. Yapay zekâ çalışmalarına da önem vereceğini belirterek Eskişehir, Tekirdağ ve Samsun’un merkez şehirler olacağını belirtti. Ayrıca gençlik projesi kapsamında Türkiye Varlık Fonu halka açılması ve satışının yapılacağını belirterek hisselerin %40’ı gençlere bedelsiz olarak dağıtılacağını belirtti. İşsizlik maaşı, emekli maaşı ve asgari ücretin EURO endeksli olarak dağıtılması diğer vaatlerini oluşturdu.

Avatar

Yorum Yap