Dogecoin, Bitfinex Borsasında Listelenecek

İroni ve mizahın kripto para dünyasındaki yansıması olan Dogecoin, Tiktok üzerinde yaşadığı bir etkinlik sonrası artışın ödülünü Bitfinex borsasında listelenmesi ile farklı bir konuma geldi.
0
136
dogecoin-bitfinex-borsasinda

Kripto para dünyasında projesi ve içeriği ile çok ciddi para birimleri olsa da altcoin dünyasında aynı şeyleri söylemek her zaman mümkün olmuyor. İnternet fenomeni olan cins bir köpeğin anısına oluşturulan Dogecoin çok düşük fiyatının yanı sıra yaklaşık 2 aydır yatay seyirli bir tablo seyrederek yatırımcısını iyice üzdüğü sırada, dünyayı bu ara güvenlik konusundaki problemleri ile meşgul eden Tiktok adlı uygulamada düzenlenen bir challange etkinliği ile en şatafatlı günlerini yaşıyor.

Tiktok üzerinde yayınlanan challange videosunda; Dogecoin şu an çok değersiz. Herkes 25 dolarlık alım yapsa ve Tiktok üzerinde 800 milyon kullanıcı olduğunu varsayarsak 25 dolarınız kısa bir sürede 10.000 dolar olacaktır. Bunu tüm çevrenize duyurun çağrısı üzerine kısa sürede inanılmaz bir artış yaşayan Dogecoin, hiç beklemediği bir yerden beklenmedik bir yükselişi yaşadı. Videonun kısa sürede 500 bin izlenmesi ile alımların artışı üzerine tavan değerleri gören kripto para için büyüme %122 değer kazanarak piyasa işlem hacmi 374 milyon dolar değerine ulaştı.

Bitfinex, Dogecoin Borsalarda Listelenecek Dedi

Hong Kong merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, Dogecoin üzerinde yaşanan bu gelişmeler üzerine ilgili bir açıklama yaparak kripto para biriminin daha fazla değer kazanmasına neden oldu. Borsadan yapılan açıklamada fizibilite çalışmalarının tamamlandığını kısa sürede borsalarında Dogecoin ile ilgili alım ve satış işlemlerinin yapılacağını duyurdu.

Analistler ise Bitfinex borsasında yayınlanmasının ilgi çekici ve olumlu bir adım olduğuna işaret ederken Tiktok üzerinde yapılan işlemlerin pump ve dump operasyonu olduğunu belirterek yatırımcıların dikkatli olmasını ve bu konuda temkinli adımlar atması konusunda uyarılarda bulundu.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle