Elektriğe 3 Ay Zam Yapılmayacak

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Nisan ve Haziran aylarını içine alan ikinci çeyrek dilimi için elektriğe herhangi bir zam yapılmayacağını belirtti.
0
718
epdk

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  koronavirüs salgını ile alakalı olarak doğalgaz ve elektrik kesintisi yaşanmayacak sözünün ardından ülke genelinde yayılan birçok alanda kişilerin yaptığı fedakarlık karşısında bugün Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik fiyatları ile ilgili yılın ikinci çeyreğine ait düzenlemelerin tamamlandığını duyurdu.

Yılmaz: Elektriğe Zam Yapılmayacak

Yılın ikinci çeyreğini kapsayan Nisan – Haziran ayları arası için fiyat tarifelerinin düzenlendiği ve herhangi bir fiyat artışının olmayacağını belirten Mustafa Yılmaz, cumhurbaşkanının çağrısını niteleyerek sektörün üzerine düşen fedakarlığı yapması gerektiğini söyledi. Sosyal devlet olmanın en önemli niteliklerinden biri süreçleri yakından takip edebilmek ve vatandaşın mağdur olmamasını sağlamaktır. Kurum olarak üstümüze düşen görevleri ve süreci bakanlığımız ile sıkı bir şekilde takip edip çalışmalarımıza bu yönde yoğunluk vermiş bulunmaktayız dedi.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle