FED Faiz Kararları Bekleniyor

TSİ 21:00 itibariyle FED, faiz oranları ile ilgili kararlarını açıklayacak. Ardından FED Başkanı Jerome Powell ekonomi ve alınan kararlar için açıklama yapacak.
0
519
fed-faiz-oranlari

Hafta başında Japonya borsası Nikkei için yapılan sınırsız varlık alımı kararı sonrası Asya borsaları olumlu etki göstererek alıcılı bir karar yapısı çizmişti. Avrupa ve ABD borsalarında da devam eden yükseliş nedeniyle bugün gözler FED’in açıklayacağı kararlar ve faiz oranları ile ilgili açıklamaya dönmüş durumda. FED kararları TSİ 21:00’da açıklanmaya başlanacak.

Faiz Kararlarında Bir Değişiklik Beklenmiyor

Dünya gündemi ve koronavirüs salgını gibi faktörler göz önüne alındığı zaman FED’in açıklayacağı faiz oranı kararlarında bir değişiklik olacağı beklentisi oluşmadı. Piyasaların nötr geçeceği yönünde fikir birliği edindiği faiz oranı açıklamalarının hemen ardından FED başkanı Jerome Powell açıklamalar yapacak.

Petrol Fiyatları Toparlanır, Dolar Direnç Eşiğinde, Borsa İstanbul Artıda

Geçtiğimiz günlerde tarihinin en düşük fiyatlarını gören petrol, sert düşüş yaşamıştı. Son günlerde düzenli yükselişine devam ederek kendini toparlamaya başladı. Dolar ise bu yazının yazıldığı sırada 6,99 TL’den işlem görüyor. 28 Nisan itibariyle kısa süreliğine de olsa 7 TL’yi gören doların FED kararları sonrası nasıl bir tepki göstereceği ise merak edilenler arasında. Dünya borsalarında artış grafiği çizilirken aynı durum Borsa İstanbul içinde geçerli. 29 Nisan sabahına %0,5 puan artışı ile 101 bin üstünde başlayan Borsa İstanbul’da bazı şirketlerin bilanço açıklamaları da bekleniyor.

Avatar

Yorum Yap