FED Kararları Kripto Paraları Nasıl Etkiler?

Amerika Merkez Bankası FED, açıkladığı bir dizi karar sonrası sınırsız parasal genişleme metoduna geçtiklerini ve olması gerekenden daha fazla dolar basarak piyasaların rahatlamasını ve nakit akışının canlandırılmasını beklediklerini belirttiler. Peki piyasaya fazladan girecek olan Amerikan dolarının başta Bitcoin olmak üzere kripto paraları nasıl etkileyeceği ise kripto para analistleri tarafından yorumlandı.
0
693
bitcoin

Amerikan Merkez Bankası FED, korona virüs salgı kapsamında ekonomiye olumsuz etkilerini sebep varsayarak alım sınırlandırılmasını kaldırması ve dolar basımının önündeki engeli aşıldığını belirttiği haber sonrasında kripto paraların nasıl bir tepki vereceği madenciler ve yatırımcılar tarafından merak edilen konuların başında geldi. Konu ile ilgili açıklama yapan kripto para analizcileri ise yorumlarında;

Zhao: Büyük Bir Balon Yapalım

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance şirketinin CEO konumunda yer alan Changpeng Zao; FED kararları ile ilgili olarak “sonsuz büyüklükte bir balon yapalım. Böylece patlamaz” yorumu ile piyasalara olan etkisini ironi içeren bir dille eleştirdi. Yine başka bir borsa kurucularından olan Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu ise “önümüzdeki yıllarda 20 bin dolara iPhone almanın hayalini kuruyorum” diyerek eleştirilerini belirtti.

Karardan Kripto Paralar Nasıl Etkilendi?

FED, yaptığı açıklama ile aynı saatlerde Bitcoin, 6000 dolardan daha düşük bir fiyattan işlem görürken açıklamanın gelmesi ile 1 saat gibi bir sürede 6530 dolar seviyesine yükseldi. Yazının yazılmış olduğu 21:00 itibari ile 6330 dolardan işlem görmektedir. Bitcoin’in yükselişi de altcoinlere yükseliş olarak yansıdı.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle