Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

0
29
kasko-yaptirirken-nelere-dikkat-edilmelidir

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araçlar özel ihtiyaç olmanın yanı sıra ticarette de kullanılabilen önemli bir unsurdur. Araba almak için çoğu kişini maddi durumu yetmediğinden bankalara giderek araç kredisi alıp araba sahibi olabilir. Böyle bir durum olunca hiç kimse arabasının çalınma ya da yanma durumunda bomboş bir elle kalmak istemez.

Bu yüzden aldığınız aracınızı kasko sigortası yaptırarak arabanızın çarpma, kaza esnasında çarpılma, yanma ve çalınma gibi birçok riskli durumların yaşanmadan aracınızı garantiye alma işlemine kask sigortası denmektedir.

Kasko sigortası yapan birçok yer olduğundan dolayı kendinize en uygun kasko sigortası yapan yerde aracınızı kasko yenilemesini yapmak daha doğru olmaktadır. Kasko sigortası yaparken size dört çeşit kasko türü söylenir. Bu sigorta türleri; genel kasko, dar kasko, genişletilmiş kasko ve tam kaskodur.

Kasko Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerek?

Sigorta yaptırılacak aracın sıfır mı ya da ikinci el mi olmasına göre kasko sigortasında bulunan poliçeler değişiklik göstermektedir. Kasko yaptıracağınız aracınız sıfır ise aldığınız fiyat ile poliçede yazan fiyat aynı olmalıdır.

Kasko yaptırmak istediğiniz aracınız ikinci el bir araç ise ikinci el fiyatına uygun olmalıdır. Kasko sigortası yaptırılırken size verilen poliçede yazan bilgileri dikkatlice okumanız gerekmektedir. Poliçede yazan bilgileri düzgün bir şekilde okumayıp imzaladıktan belli bir süre sonra poliçede olmayan bir şeyin yapılması istendiğinde tartışmalar çıkmaktadır.

Bunları önüne geçmek için poliçenizi dikkatli bir şekilde okumaya özen gösterin. Aracınızı kasko yaptırırken size verilen fiyata değerine değil teminat değerine bakmanız daha doğru olur. Kasko yaptırdığınız aracınız ile kaza yaşadığınızda ve aracınızın belirli bir hasara uğrama durumunda kasko sigortasını yaptırdığınız şirket size belirli bir zaman içerisinde kullanmanız için araç tahsil etmektedir.

Kasko Sigortasında Seçtiğiniz Sigorta Şirketinin Önemi Nedir?

Kasko sigortasını aracın ruhsatı kimin üzerine ise onun adına yaptırabilirsiniz. Kasko sigortası yaptırılırken kasko yaptıracağınız aracın özelliklere göre ve aracı sürecek kişinin bazı özelliklerine göre fiyat değişeceğini unutmayın. Kasko sigortası yaptıracağınız şirketin ödemelerini zamanında yapıp yapmadığına dikkat ederek dikkatlice karar vermelisiniz.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle