Korona Virüsünün Ülkemize Etkisini Yakından Takip Ediyoruz

TCMB Başkanı Murat Uysal: Korona Virüs'ün olası olumsuz etkilerine karşılık TCMB tedbir konusunda gerekli önlemleri aldıklarını açıkladı.
0
715
tcmb

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ve Bankalar Birliğinin toplantısında; TCMB Başkanı Murat Uysal toplantıda dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile ilgili olarak; salgının küresel ekonomide ve Türkiye ekonomisinde ne gibi etkileri olacağını yakından takip ediyoruz açıklamasını yaptı.

Uysal: Politika Araçlarını Kullanacağız.

TCMB olarak dünyada etkisini her geçen gün arttıran salgın konusunda veri ve haber akışını stabil bir hale getirerek takibimizi sürdürüyoruz. Bu salgının ne kadar süreceği ve küresel, ülke ekonomisine ne gibi etkileri olacak yakından takip ediyoruz. Bankamız görev ve yetkileri dahilinde tüm politika araçlarını en güçlü şekilde kullanacaktır. Salgın dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de olası olumsuz etkileri varsayarak faiz indirimi, likidite ihtiyacının karşılanması gibi tedbirleri uyguladık. Mart ayına baktığımızda birçok sektörde olumsuz etkileri görebiliyoruz. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle