Koronavirüs Sebebiyle Evde Yapılabilecek İş Fikirleri

0
563
virus-nedeniyle-evden-yapilabilecek-isler

Koronavirüs salgını nedeni ile dünyadaki birçok sektörde üretim hızı durdu veya durma noktasına yaklaşacak seviyede azaldı. Lakin her gün için gerekli olan maddi giderleri karşılamak adına birçok kişi çeşitli konularda iş fikirleri düşünmektedir. Özellikle evde yapılabilecek iş fikirleri konusunda birçok kişinin ciddi araştırmaları bulunmaktadır. Bugün evinizi küçük bir atölyeye çevirip üretim yapabileceğiniz birçok iş kolu bulunmaktadır. İşte virüs salgını esnasında evinizde kalırken yapabileceğiniz iş fikirleri;

Satış Ortaklığı ile Gelir Sağlamak

İnternet ortamında satılan birçok üründe üretici firmaların ürünlerini daha geniş pazara ulaştırabilmek adına uyguladıkları bir yöntem olan satış ortaklığı sistemi ile siz de gelir elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikle müşteri kitlenizi belirlemek ve en çok satılan ürünleri tespit etmek gibi bir ön çalışma yapmanız gerekmektedir. Satacağınız ürünleri bulduktan sonra satış ortaklığı veren üretici firmaları da bulmak sizin için ikinci adım olmalıdır. Örneğin evde hareketsizlikten kaynaklı kilo alan kişilere yönelik spor malzemeleri veya fitness malzemeleri satan ürünleri satış ortaklığı ile pazarlamak oldukça kârlı bir iş fikridir. Bunun gibi nice ürün bulabilirsiniz.

Youtube Yayıncılığı ile Gelir Sağlamak

Dünyanın en büyük video içerik ve izleme sitesi olan Youtube üzerinde yayıncılık yapmak bir gelir kalemi olarak önümüzde durmaktadır. Siz de oluşturabileceğiniz bir içerik fikrine ve yayıncılık için gerekli envanterlere sahipseniz bir kanal açarak oluşturduğunuz içeriklerden para kazanabilirsiniz. Bunun dışında sosyal ağ sitelerinde hesaplar açarak reklam satışı ile bir internet sitesi açarak ziyaretçi sayısını arttırıp reklam, tanıtım yazısı satışlarından da gelir elde edebilirsiniz.

Evde İstiridye Mantarı Yetiştirerek Gelir Sağlamak

Günümüzde ev içerisinde gerekli ortamı sağladıktan sonra üretilen birçok ürün internet ortamında satılmaktadır. Evde reçel, yoğurt, sucuk, peynir gibi üretimlerin yanı sıra son zamanların revaçta olan ürünü istiridye mantarı yetiştirip satarak ciddi bir gelir elde edebilirsiniz.

Evde Üret, Evden Sat

Üretimin, üreticiliğin günümüzde pek sınırı bulunmuyor. Özellikle internet ortamında Do It Your anlamına gelen DIY anahtar kelimesi ile Instagram, Pinterest veya Youtube gibi ortamlarda aratacağınız kelime sayesinde birçok ürünün kolayca nasıl üretildiğini gördüğünüzde satış yapmak için oluşturacağınız portföyü belirleyebilirsiniz. Örneğin evinizde ahşaplardan ya da çeşitli aparatlardan ürünler üreterek bun ürünleri internetteki alışveriş sitelerinden veya instagram hesabınızdan satışa sunabilirsiniz.

Yeteneklerinizi Kullanarak Evinizden Gelir Sağlamak

Çeşitli kültür sanat türlerine dair bir yeteneğiniz veya dijital ortamda programlama yeteneklerine sahip olabilirsiniz. Böyle bir yeteneğe sahipseniz ilk iş müşteri kitlenizi oluşturmak ve sonrasında iş teklifleri almak en mantıklı hareket olacaktır. Örneğin bir karikatürist iseniz ya da karikatür çizebilecek yetenekte iseniz insanların gönderecekleri fotoğrafın karikatürlerini çizebileceğinizi belirterek iş almak size ciddi bir gelir kapısı oluşturacaktır.

Sonuç olarak burada sunulabilecek iş fikirleri saymakla bitmez. Biraz araştırma, biraz yaratıcılık ve el becerisi sizi evinizde işinizin patronu yapabilir. Bunun için tek yapmanız gereken sabırlı olmak, azimli olmak, üretici olmak yeterli olacaktır.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle