Kredi Kartı Başvurusu Neden Kabul Edilmez?

0
27
kredi-karti-basvurusu-neden-kabul-edilmez

Kredi Kartı Başvuru Neden Kabul Edilmez?

Bazı kişiler birden fazla bankadan kredi kartı alıp kullanmaktadırlar. Ancak siz bir tane kredi kartı almak için yaptığınız başvurunun kabul edilmediğini görünce neden kabul edilmediğini düşünmeye başlarsınız. Bankalar kredi kartı vereceği kişinin hakkında detaylı araştırma yaptıktan sonra herhangi bir mâni ile karşılaşmaz ise kredi kartı başvurusunu kabul eder.

Kredi Kartı Başvurusunun Onaylanmama Nedenleri Nelerdir?

Kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlandığı gördüğün andan itibaren başvuru yaptığınız bankaya dilekçe yazıp kredi kartı başvurunuzun yinelenmesini isteyebilirsiniz. Dilekçenizde kredi kartı başvurunuzun neden reddedildiğini öğrenmek istediğinizi de belirtebilirsiniz.

Kara Listedeyim, Bankalar Bana Kredi Kartı Verir mi?

Daha önce kullandığınız kredi kartlarının borcunu ya gününde ödeyemediğinizden ya da hiç ödememişseniz bankalar sizi kara listeye alırlar. Ve kredi kartı başvurusu yapanların isim ve soy isimlerine bakılarak kara listede var mı yok mu diye kontrol edilir. Kara listede ismi yazan kişilere kredi kartı verilmemektedir.

Kara listede olduğunuzdan dolayı yeni kredi kartı alamıyorsanız en kısa sürede tüm borcunuzu ödeyerek adınızı kara listeden sildirebilirsiniz. Adınız kara listede olmadığı takdirde kredi kartı başvurunuzun olumlu sonuçlanması büyük olasılıktır.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Kabul Edilmez?

Önceki dönemlerinize ait ödememiş olduğunuz borcunuzdan dolayı bankalar hakkınızda yasal işlem sürecini başlattı ise kredi kartı başvurunuz kabul edilmez. Kredi kartı başvurunuzu yapmadan hangi bankalara borcunuz varsa bütün borçlarınızı bitirip daha sonra kredi kartı başvurunsa bulunmanızı öneririz. Hiçbir bankaya borcunuzun olmaması size kredi kartı verilecek bankanın gözünde bir adım ileri çıkmanıza sebep olur ve bu sayede başvurunuz olumlu sonuçlanır.

Kredi kartı başvurusu yaptığınız banka ile daha önce hiç çalışmamız iseniz bankanın size güvenmesi oldukça zordur. Ancak daha önce birlikte iş yaptığınız bankalardan kredi kartı başvurusu yaparsanız banka sizin geçmiş ödemelerinize ve bilgilerinize bakarak başvurunuz üzerinde olumlu bir karar verebilir.

Kredi kartı başvurusu yaparken doldurmanız gereken bazı bilgi kısımları vardır. Bu bilgi kısımlarında yalan yanlış bilgiler doldurmanız sizin için pek de yararlı olmaz. Çünkü bankalar sizden aldıkları bilgileri teyit ettiklerinde doğru olmadığını anlarlarsa kredi kartı sicilinize işlenebilir.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle