Kredi Kartı Nakit Çekme NedenKapatılır?

Kredi kartları genellikle pos cihazlarında kullanılırken çoğu bankalar kredi kartından nakit para çekimine de izin vermektedir.
0
17
kredi-karti-nakit-cekme-kapattirma

Kredi Kartı Nakit Çekime Neden Kapatılır? Ne Zaman Açılır?

Günümüzde çoğu kişi tarafından kredi kartı veya kredi kartları kullanılmaktadır. Ülkemizde kredi kartı kullanan kişi sayısı 140 milyona yaklaşmıştır. Kredi kartları genellikle pos cihazlarında kullanılırken çoğu bankalar kredi kartından nakit para çekimine de izin vermektedir. Nakit para çekimine izin veren bankalar belli sebeplerden dolayı nakit para çekmenizi engelleyebilir.

Kredi Kartından Nakit Çekim Ne Demektir?

Bazı bankalar kredi kart kullanıcılarına içinden nakit para çekmelerine izin vermektedir. Bankadan bankaya nakit para çekme limiti değiştiği gibi faiz oranları çok yüksektir. Bu sebepten dolayı çok zor durumda kalınmadıkça kredi kartından nakit para çekimi yapan çok az kişi vardır. Ve kredi kartından nakit para çekimi çok zor durumda olmadıkça tüketicilere önerilmemektedir.

Kredi Kartından Nakit Çekim Neden Kapatılır?

Kullanılan kredi kartının 1 yıl içinde üç defa hesap özeti borcunuzun %50’sinin altında ödeme yaptığınız takdirde kredi kartınızdan nakit para çekiminiz durdurulur. Böyle bir durumda karşılaşmamak için kredi kartınızın asgari ödeme tutarını aksatmamaya özen göstermenizi öneririz.

Kredi Kartı Nakit Çekime Nasıl Açılır?

Kullandığınız kredi kartınızın nakit para çekimi kapatıldığında nakit para çekiminizi geri açmak için bütün borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Borçlarınızı taksitle ödeseniz bile nakit para çekiminiz açılmaz. Açılması için tüm borcunuzun ödenmesi gerekmektedir. Kartınız nakit para çekimine şubat ayında kapatıldıysa mart ayı gelmeden şubat ayı içerisinde borçlarınızın tümünü ödemeniz gerekmektedir.

Kredi Kartınız Nakit Çekime Ne Zaman Açılır?

Kredi kartınızı nakit para çekimine açmak için toplam dönem borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Toplam kredi kartı borcunuzu ödediğiniz takdirde kredi kartınız nakit para çekimine açılır.

Kredi Kartından Ne Kadar Nakit Para Çekebilirim?

Kredi kartı nakit para çekim limiti bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Mesela İş bankası 3000 TL’ye kadar nakit para çekimine izin verirken Garanti bankası 4000 TL’ye kadar nakit para çekimine izin vermektedir. Bankaların belirlediği günlük limit miktarının altında para çekebilirken günlük limit miktarının üstünde nakit para çekemezsiniz. Bazı bankalar kredi kartlarından verilen nakit paraları da taksitlendirebilmektedir.

Avatar

Yorum Yap