Kripto Para Konulu İlk Sinema Filmi: Money Plane

Sinemanın kitle toplum etkisinin gizliden gizliye işlendiği ve geleceğin para birimi kripto paralar ile ilgili ilk sinema filmi money plane beyaz perdede gösterime girdi.
0
146
money-plane-sinemalarda

100 yılı aşkındır insanların hayatında yer alan sinema ve film kültürü bugün toplumları yeniliğe alıştırma ve yenilikleri kabul ettirmede en önemli kitle toplum aracı olarak kullanılmaya devam ediyor. Bilim kurgu filmleri ile yapay zekâ, teknoloji kavramları aşılanırken savaş filmleri ile barışı ya da savaşı toplumun bilincine işlerken bugün ortaya çıkan bir haberde sinemanın para üzerinde değiştirici etkisi olacağına inandığımız bir film ile karşı karşıyayız. Money Plane adı ile 10 Temmuz itibari ile beyaz perde de kendine yer bulan film şu zamana kadar ele alınmamış bir konu olan kripto para dünyasını ele alacak.

Geleceğin Para Birimini Sinema ile Aşılayacaklar

Konunun işlenişi klişe bir konu olan kumarhane soygunu üzerine olsa da işin görünen detayı kripto paralar olunca durum biraz farklılaşıyor. Mone Plane film konusunu incelediğimizde karşımıza ilginç bir senaryo çıkıyor. Bir uçak sürekli olarak uluslararası bağımsız hava sahalarında uçuş yaparken kumar oynanmasına izin vererek ülkelerin uygulayacakları yasalardan kurtulmayı planlayan hareketli bir yapıyı ele alıyor. Uçağa binen herkes ceplerinde yer alan kripto para cüzdanları ile çeşitli oyunlar oynarken uçağa binen bir kişinin amacı ise oyun oynamak değil, cüzdanları çalmak ve ele geçirmek. Sinema açısından bir ilk olan bu film ileride hayatımızın para kullanım amacını değiştireceğine inanılan dijital varlıklar üzerine daha çok yapım çekilmesine yol açacak gibi duruyor.

Filmin oyuncu kadrosunda ise; Adam Copeland, Kelsey Grammer, Thomas Jane yer alırken filmin yönetmenliğini Andrew Lawrence üstlendi. Senaristi ise Tyler W. Konney oldu. Filmde geçen kripto para birimleri ise Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve IOTA oldu.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle