Muhterem İnce Kimdir?

0
665
muhterem-ince-kimdir

Süleyman Soylu’nun istifa kararı vermesinin ardından adı sıkça anılmaya başlanan Muhterem İnce, 30 Ağustos 1970 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlkokuldan liseye kadar olan eğitim hayatını Balıkesir’in Edremit ilçesinde tamamlayan Muhterem İnce, üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini okuyarak tamamladı. 2000 yılında ise Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Siyasi Hayatı

1994 yılı ile 1997 yılları arasında Edirne Valiliği Kaymakam adayı olarak görev yapan İnce, 1997 yılından 2000 yılına kadar Kırıkkale Sulakyurt kaymakamlığı görevini yaptı. Sırasıyla Adıyaman Samsat, Erzurum Narman, Çanakkale Eceabat kaymakamlığı görevlerini yürüten Muhterem İnce, 2016 yılına kadar İçişleri Bakanlı personel dairesinde çeşitli görev kademelerinde yer aldı. 2016 yılında yayınlanana valiler kararnamesi ile Artvin Valiliği görevine getirilen İnce, 5 ay görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına atandı. 2018 yılında ise İçişleri Bakanı Yardımcısı olarak görevini günümüze kadar sürmüştür.

Kişisel Hayatı

Muhterem İnce, evli olup iki çocuk babasıdır. İyi derecede ingilizce bilmektedir.

Avatar

Yorum Yap