Pay Endeksi Sıfır Atılması İşlemi Ertelendi

27 Nisan'da yapılması planlanan pay endekslerinden iki sıfır atılma işlemi koronavirüs nedeniyle 6 ve 27 Temmuz tarihlerine ertelendi.
0
707
pay-endeksi

Borsa İstanbul piyasasında yer alan pay endekslerinde yer alan iki sıfırın 27 Nisan’da atılması planlanıyordu. Yılbaşında planlanan ekonomik takvime göre gerçekleştirilecek olan bu işlem koronavirüs sebebiyle 27 Temmuz’a ertelendi.

Borsa İstanbul Ertelemeyi Açıkladı

BISTECH 2.11 olarak adlandırılan yeni sisteme geçiş planlaması için bir süredir çalışmalarını devam ettiren Borsa İstanbul, 27 Nisan’da pay endekslerinden iki sıfırı atmayı planlıyordu. Yapılan açıklamada;

“İçinde bulunduğumuz olağanüstü koşullar ve değişen çalışma düzeni nedeniyle,geliştirme ve test süreçlerine yeterince katılım sağlanamadığı gözlemlenmekte olup, üyelerimizden, veri yayın kuruluşlarından, yazılım şirketlerinden ve kurumsal yatırımcılardan gelen talepler değerlendirilerek ‘BISTECH Sistemi 2.11 Versiyon Geçişi’ ve ‘BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması’na ilişkin projelerin ertelenmesine karar verilmiştir. BISTECH Sistemi 2.11 Versiyon Geçişi’nin 6 Temmuz, BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması’nın ise 27 Temmuz’da yapılması planlanmaktadır.”

 

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle