Ripple CEO’su Hakkında Şok Suçlama

Ripple CEO'su Garlinghouse hakkında 67 milyon XRP'yi gizlice nakde çevirme, yanlış beyan verme, temelsiz XRP üretimi gibi suçlamalarla ilgili şikayet bulunuyor.
0
740
brad-garlinghouse
Neler Oluyor? 90 Milyon XRP Transferi Başladı

Brad Garlinghouse, Ripple şirketinin CEO’su konumunda görev yapıyor ve kendini yıllardır HODler olarak tanımlıyor. Lakin birçok CEO gibi kendisi hakkında açılan onlarca dava bulunuyor. Davalara pek sık alışık olsak bile ortaya çıkan yeni bir dilekçe gündemin konusunu bir anda değiştirdi. Ortaya çıkan şikayet dilekçesinde Garlinghouse’nin elindeki XRP coinleri gizlice piyasaya sürerek nakde çevirdiğine yönelik. Nakde çevirmesinin yanında hissedarlara tüyo vermesi ile de suçlanması Garlinghouse’nin önünde zorlu günlerin olduğuna işaret.

130 Milyon Ripple Transferi Gerçekleştirildi

67 Milyon XRP, Nakde Çevrildi

Güncellenen şikayet dilekçesinde 2017 yılında kendini HODler olarak tanıtmasına rağmen 67 milyon XRP’nin Garlinghouse tarafından nakde çevrildiği iddia edildi. Şikayet dilekçesinin diğer kısımlarında ise 100 milyar XRP, 2013 yılında halka arz edilmediği zaman öncesinde yoktan var edilerek şişirilmiş bir sistem olduğu ile ilgili. Önümüzdeki hukuki süreç nasıl işleyecek bilinmiyor.

 

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle