Süleyman Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile istifa ettiğini duyurdu.
0
629
suleyman-soylu-istifa-etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile istifa ettiğini duyurdu. Twitter’da bir görsel ile açıklama metniyle istifasını duyuran Soylu’nun sözleri ise şu şekilde oldu.

“Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın… Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum… Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.. Allah milletimizi korusun…”

Süleyman Soylu Neden İstifa Etti?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun neden istifa ettiğine dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Lakin 10 Nisan 2020 gecesi açıklanan sokağa çıkma yasağı uygulamasının toplum nezdinde büyük tepkiye neden olması, alınan onca tedbirlerin sıkıntıya düşmesi gibi sebepler akla gelen ilk nedenler oldu. Önümüzdeki süreçte istifa nedenini açıklayan yeni bilgiler gelecek mi bilinmiyor.

SON DAKİKA: İSTİFA KABUL EDİLMEDİ

Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı yaptığı açıklamada; Süleyman Soylu birçok başarılı görevde bulunmuş olup görevinde gösterdiği özveri ile halkın nezdinde büyük sevgi kazanmıştır. İstifa kararı kabul edilmemiş olup görevine devam edecektir denildi. Cumhurbaşkanı tarafından talebi uygun bulunmamıştır.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle