Ücretsiz Numara Sorgulama

Bilmediğimiz numaraları sorgulamak için oluşturulmuş olan numara sorgulama sistemleri bulunmaktadır. Bilmediğiniz numaraları sorgulamak için yöntemleri öğrenin.
0
434
ucretsiz-numara-sorgulama

Günümüzde cep telefonları çok yoğun bir kullanıma sahip iletişim aracı olarak hayatımızda yer almaktadır. İnternet işlerimizi, bankacılık işlerimizi, gündelik işlerimizi, oyun oynama, video seyretme, konuşma ve yazışma gibi birçok işlevi bulunan bu cihazlarda rehberimizde ne kadar kayıtlı fazla numara olsa da her zaman bilmediğimiz numaralardan çağrılar gelebilmekte veya mesaj alabilmekteyiz. Bilmediğimiz numaraları sorgulamak için oluşturulmuş olan numara sorgulama sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler kimi zaman ücretli kimi zaman ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Yazımızda ücretli ve ücretsiz sorgulama sistemlerini başlıklar halinde vereceğiz.

Ücretsiz Numara Sorgulama

Numara sorgulamak ve bir numaranın kime ait olduğunu öğrenebilmek için önümüzde birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; facebook, whatsapp Google gibi internet siteleri veya sosyal ağ uygulamaları ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunun dışında Android uyumlu cep telefonlarına indirilebilecek bazı uygulamalar ile de numaraları ücretsiz bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Upcall uygulaması bu konuda iyi bir örnek olacaktır.

Ücretli Numara Sorgulama

Ücretsiz numara sorgulama sistemlerinde her zaman istenilen veriye tam anlamıyla ulaşılamayabilir. Bu noktada ücretli numara sorgulama hizmetleri devreye giriyor. Başta üç büyük operatör olan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un müşterilerine sunmuş olduğu numara sorgulama hizmetleri bulunmaktadır. Bunun dışında bilinmeyen numaralar hizmeti olarak yer alan başlangıcı 118 olan birçok hizmet numarasından da belirli ücret karşılığı telefon numaraları sorgulanabilmektedir. Sizi arayan veya mesaj atan bilmediğiniz bir numarayı sorgulamak istiyorsanız aşağıda bağlantı linklerini verdiğimiz konu içeriklerini okuyarak numaraları nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Avatar

Yorum Yap