Vaka Sayımız 9217 Oldu

Yapılan yeni testlerle birlikte salgının 18.gününde vaka sayımız 9217 kişiye ulaştı.
0
740
koronavirus-sayisi

Her gün düzenli olarak Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs verilerine göre 29 Mart tarihi itibariyle açıklanan veriler şu şekildedir.

Hayatını kaybeden sayısı 131’e yükseldi

9982 kişiye koronavirüs test kiti uygulandı. Kitlerin 1815 tanesi pozitif sonuç vererek bugünkü vaka sayısını ortaya çıkardı. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hasta sayısı ise 23 olarak kayıtlara geçerken toplam hayatını kaybeden insan sayısı 131 oldu. Pozitif çıkan vakalar ile birlikte toplam vaka sayısı ise #9217 oldu.

İstatistikler Korkutucu

İlk vakanın çıkış tarihi olan 11 marttan bu yana geçen 18 günlük sürede uygulanan test kiti sayısı 65.446 olarak kayıtlara geçerken vaka sayımızın 9217 olması her 7 kişiden birinde testin pozitif çıktığını gösteriyor. Bu durum #evdekal çağrısına neden uymamız gerektiği konusunda bizi daha net bir şekilde bilgilendiriyor.

Sende İşaretle Evde Kaldığını Belirt ve Paylaş

Hayata geçirdiğimiz yeni işaretleme sistemi ile #evdekalıyorum etiketi ile bize destek olabilirsiniz ve yayına almış olduğumuz işaretleme sistemi olan https://evdeyim.ekonomipost.com bulunduğunuz şehirde işaretleme yapabilir, sayfada bulunan paylaşım linkleri ile paylaşarak daha çok kişiyi bu konuda bilgilendirebilirsiniz.

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle