EKONOMIPOST;

Yayın hayatı süresi boyunca yasal içerik yönetimi benimsemiş olup sistemin işleyiş planını bu düzen üzerine inşa etmektedir.

Sitemizde yer alan haber ve blog içeriklerinde yer alan tüm yazılar ile görseller özgün olup tüm hakları tarafımızca saklı bulunmaktadır.

Genel yasal uyarı kuralları ile ilgili olarak;

  • Yazıları ve görselleri tamamen tarafımıza ait olan içeriklerin yazılı, sesli, görsel tüm platformlarda yayınlanabilmesi için dofollow link olacak şekilde kaynak linki gösterildiği takdirde serbesttir. Aksi durumlarda hukuki işlem süreci başlatılacaktır.
  • Sitede yer alan haber ve blog içeriklerinde yorum kısmı aracılığı ile görüş bildiren tüm ziyaretçilerin reklam veya spam paylaşım yapmaları yasaktır. (Yorumlar editör onayı ile onaylanmaktadır.)
  • Aynı şekilde yapılan yorumlarda toplumun belirli bir kesimini hedef alan din, dil, ırk gibi hassas konularda argo içerikli, rencide edecek yorumlar yazılması yasaktır. (IP Adresleri LOG sistemine kayıt edilmektedir. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti anayasası kanunlarına tabiidir.)
  • Yapılan yorumlarda Türkçe dil bilgisi kurallarına uyulması zorunludur. Eksik veya yanlış yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.
  • Borsa, kripto para, döviz ve altın kategorilerinde yatırım tavsiyesi bulunması yasaktır. Bulunan kişiler tüm sorumluluğu üstlenmiş sayılacaktır.
  • Sitemizde editör ekibimiz tarafından paylaşılan tahminler, analizler sadece bilinen analiz bilgilerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. İçeriklerden kaynaklı olarak yatırım yapan kişilerin maddi kayıpları kendi sorumluluğu bünyesinde değerlendirilmektedir.
  • Yasal uyarı sayfası sürekli olarak takip edilmelidir. Uyarılarda güncellemeler ve düzenlemeler blog sayfamızdan duyurulacaktır.