Yatırımcılar 2020’de Bitcoin’in Tavan Yapmasını Bekliyor

Kraken borsası tarafından 400 kişiye yapılan anket sonucunda BTC ile ilgili ilginç beklentiler ve veriler elde edildi.
0
759
bitcoin-tahminleri

Amerika merkezli kripto para borsası Kraken tarafından yapılan bir anket, ilginç sonuçları ve beklentileri ortaya koydu. 400 bitcoin yatırımcısı ile anket gerçekleştiren Kraken yayınladığı anket raporunda elde ettiği ilginç sonuçları piyasa ile ilgilenenlerle paylaştı. Katılımcıların genel beklentisi ise BTC fiyatının 2020 yılında tarihinin en yüksek seviyesine ulaşması yönünde olması dikkat çekti.

Bitcoin İçin Rekor Beklenti

Katılımcıların %41’inin yatırımcı, %40’ının tüccar ve %15’inin şirket / kurumsal yapıda %4’ünün ise borsacılar ve madencilerden oluşturduğu ankette katılımcıların %84’lük kısmı hesap başına 10 milyon dolardan daha az bir sermaye yönetiminde söz sahibi iken %11’i 10 ile 50 milyon dolar arasında geriye kalan %6,5’lık kesim ise 50 milyon ile 100 milyon dolar arasında bir sermayeyi yönettiklerini belirtti.

Ankete katılan katılımcılar 2020 yılı için beklenen BTC fiyat hedefinin 22.866 dolar olduğunu belirtirken bu rekor beklentiyi sadece BTC için gerçekleşebileceğine ihtimal verip ETH için aynı durumun söz konusu olmadığını belirttiler. Ayı, boğa piyasası eğiliminin araştırıldığı ankette katılımcıların %44’ü boğa piyasasının yaşandığını söylerken %22’lik kısım ise ayı piyasasında olduklarını belirtti. %34’lük kesim ise ayı ve boğa piyasasının hangisinin yaşandığına dair emin olmadıklarını söyledi.

 

 

Avatar

Yorum Yap

Daha Fazla Haber Görüntüle