Yeni Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

SGK ve Bağkur emeklilerin maaş ödemelerinde ek ödeme için talep bildiren Emekliler Derneği, talebin gerçekleşmesi halinde ek ödemelerin iki kat artacağını söyledi
0
334
emekli-maasi-ek-odeme-zammi

SSK ve Bağkur emeklilerin beklediği temmuz ayı emekli maaşı ücretleri yakın bir zamanda görüşülmeye başlanacak. 2020 yılının ilk ayı olan Ocak’ta yapılan görüşmeler sonucunda yapılan zam miktarı %4.41 zam oranı le 276 TL’ye kadar bir artış yaşamıştı. Temmuz ayında yapılacak ikinci zam ile SSK ve Bağkur emeklilerin maaşında artış bekleniyor.

Konu ile ilgili talepleri ilettiğini belirten Türkiye Emekliler Derneği; ek ücretlerin arttırılması ile ilgili talepte bulunduk. Bildirilen talepte alınan emekli maaşına göre 1370 TL altında olan emekliler %5 ek ödeme alıyorlar. 1370 TL üstünde olan emekliler ise %4 ek ödeme alıyorlar.

Yeni Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

Türkiye Emekliler Derneği tarafından iletilen talep siyasi mecrada görüşülüp kabul edilirse, aldığı ücret fark etmeksizin tüm emekli maaşlarında %10 ek ödeme verilmesi uygunlaşacak. Böylece alınan ek ödeme tutarında iki kat artış olması bekleniyor. Şu anda herhangi bir talebin yasalaşması daha gerçekleşmediği vakit en düşük ek ödeme ücreti 54,99 TL. Talep kabul edildiği an en düşük ödeme bedeli 119,88 TL olacak. En yüksek ödeme şu an 241 TL, talep kabulünde 602 TL’ye yükselecek. Emekliler temmuz ayında çıkması beklenen ek ödeme zammını dört gözle bekliyorlar.

Avatar

Yorum Yap