Ziraat Katılım Bankası Temel İhtiyaç Kredisi

0
560
temel-ihtiyac-kredisi

Koronavirüs nedeniyle ülkemiz dahil birçok ülkede çeşitli destek ve yardım programları düzenlenmektedir. Ülkemizde de evde kal çağrısının daha etkin uygulanabilmesi için hazırlanan destek programlarından biri de kamu bankalarından çekilebilen temel ihtiyaç destek kredisi oldu. Düşük faiz oranı, ertelenmiş ödeme seçeneği, yüksek vade sayısı gibi seçeneklerle maddi hasarı en aza indirmeyi amaçlayan bu kredi programlarına başvurular kamu bankalarında 1 Nisan itibariyle başlamıştı. Ekonomik İstikrar Planı olarak açıklanan paketin detaylarında kamu bankalarından aylık geliri 5000 TL altında olan bireyler için 10.000 TL’ye kadar destek kredisi çekilebileceği belirtilmişti. Bu kredilerden birini sağlamakla yükümlü olan kamu bankası Ziraat Katılımın hazırlamış olduğu temel ihtiyaç destek kredisinin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

 Ziraat Katılım Bankası Temel İhtiyaç Kredisi

Eğer aylık geliriniz 5000 TL altında ise 36 aya kadar vade yapılabilir, ilk 6 ay boyunca geri ödeme yapmadan 30 ay boyunca sabit taksit ile ödenebilecek kredi için 10.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kaba bir hesapla alınan para ve aylık ödenecek taksit tutarını 36 ay vade üzerinden anlatmak gerekirse;

  • 000 TL kredi çektiğiniz zaman 36 ay vadeli ödeme için aylık 376 TL,
  • 500 TL kredi çektiğiniz zaman 36 ay vadeli ödeme için aylık 282 TL,
  • 000 TL kredi çektiğiniz zaman 36 ay vadeli ödeme için aylık 188 TL

Taksit ödemesi gerçekleştirirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Bankasından, Ekonomik İstikrar Planı kapsamında açıklanan Temel İhtiyaç Destek Kredisi almak için başvuru yapabilmektesiniz. Başvurularınızı mobil bankacılık uygulaması veya internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Katılım Bankasının internet sitesinden gerçekleştireceğiniz başvuru sonucunda 3 ile 9 gün arasında kredi başvurunuz incelendikten sonra onaylanıp onaylanmadığına dair size bilgi verilecektir.

Avatar

Yorum Yap